YB01KW01-5D12-JB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YB01KW01-5D12-JB
Manufacturer
NKK Switches
Description
LED PANEL INDICATOR AMB 12V
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Lamp Color :
Amber
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Type :
LED
Ratings :
DC
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Termination :
Solder
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage :
12V
Lens Style :
Square with Flat Top
Illumination Type :
Illuminated
Lens Size :
15.00mm
Color :
Black
Panel Cutout Shape :
Round
Lens Transparency :
Diffused
Current :
20mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Illumination Color :
Orange
Panel Cutout Dimensions :
0.63 (16.00mm)
Series :
YB
Datasheets
YB01KW01-5D12-JB
Introducing NKK Switches YB01KW01-5D12-JB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:12V, YB01KW01-5D12-JB pinout, YB01KW01-5D12-JB datasheet PDF, YB01KW01-5D12-JB amp .Beyond NKK Switches YB01KW01-5D12-JB ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.