YACT26JD18HEV00100
Mfr.Part #
YACT26JD18HEV00100
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Assembly Length :
31.496mm
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Durability Rating :
1500 Cycles
Insulation Diameter :
2.11 mm
Connector Type :
Pin, Plug
Weight :
18.4g
Feedthrough Type :
No
Pin, Plug Composite 18 Positions
YACT26JD18HEV00100 Overview
YACT26JD18HEV00100 Features
YACT26JD18HEV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD18HEV00100 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER