YACT26JD15PDV00100
Mfr.Part #
YACT26JD15PDV00100
Weight :
19.00552g
Max Operating Temperature :
175°C
Durability Rating :
500 Cycles
Assembly Length :
31.496mm
Connector Type :
Pin, Plug
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
20 Weeks
Pin, Plug Composite 15 Positions
YACT26JD15PDV00100 Overview
YACT26JD15PDV00100 Features
YACT26JD15PDV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD15PDV00100 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER