YA4201510000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YA4201510000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 14P SIDE ENT 3.5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Series :
YA
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Feature :
Interlocking (Side)
Current :
10A
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Color :
Green
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Number of Levels :
3
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Housing Material :
Thermoplastic
Pitch :
0.138 3.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Wire Gauge :
16-24 AWG
Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Positions Per Level :
14
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw Thread :
M2
Datasheets
YA4201510000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek YA4201510000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:150V, YA4201510000G pinout, YA4201510000G datasheet PDF, YA4201510000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek YA4201510000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.138 3.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 3 Levels 16-24 AWG YA