YA3301510000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YA3301510000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 11P SIDE ENT 3.5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Housing Material :
Thermoplastic
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Current :
10A
Voltage :
150V
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
YA
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Color :
Green
Screw Thread :
M2
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Pitch :
0.138 3.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Positions Per Level :
11
Feature :
Interlocking (Side)
Packaging :
Bulk
Number of Levels :
3
Wire Gauge :
16-24 AWG
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
YA3301510000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek YA3301510000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:150V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, YA3301510000G pinout, YA3301510000G datasheet PDF, YA3301510000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek YA3301510000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.138 3.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 3 Levels 16-24 AWG YA