YA1801510000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YA1801510000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 6POS SIDE ENT 3.5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Color :
Green
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
10A
Series :
YA
Number of Levels :
3
Positions Per Level :
6
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Feature :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw Thread :
M2
Housing Material :
Thermoplastic
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pitch :
0.138 3.50mm
Wire Gauge :
16-24 AWG
Datasheets
YA1801510000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek YA1801510000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:150V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, YA1801510000G pinout, YA1801510000G datasheet PDF, YA1801510000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek YA1801510000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.138 3.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 3 Levels 16-24 AWG YA