Y60786K46600V9L
Mfr.Part #
Y60786K46600V9L
Description
RES 6.466KOHM 0.3W 0.005% RADIAL
Max Power Dissipation :
300mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.541mm
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Width :
4.1148mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
6.466kOhms
Tolerance :
±0.005%
Height :
11.43mm
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y60786K46600V9L
6.466kOhms, 0.3W, Metal Foil,