Y6078119R397V0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y6078119R397V0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 119.397 OHM 0.3W 0.005% RAD
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.005%
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
119.397Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
10.541mm
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Series :
VHP103
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
4.1148mm
Package / Case :
Radial
Height :
11.43mm
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
300mW
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y6078119R397V0L
119.397Ohms, 0.3W, Metal Foil,