Y578725K3000B0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y578725K3000B0L
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES 25.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS :
Non-Compliant
Packaging :
Bulk
Resistance :
25.3 kΩ
Tolerance :
0.1 %
Width :
4.699 mm
Features :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
Height :
10.922 mm
Length :
11.049 mm
Max Operating Temperature :
150 °C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Number of Terminals :
2
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Foil
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Max Power Dissipation :
300 mW
Datasheets
Y578725K3000B0L
25.3 kΩ, Metal Foil,