Y57871K50000B0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y57871K50000B0L
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES 1.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Tolerance :
0.1 %
Max Operating Temperature :
150 °C
Features :
Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55 °C
Military Standard :
Not
RoHS :
Non-Compliant
Height :
10.922 mm
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
Width :
4.699 mm
Length :
11.049 mm
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Foil
Resistance :
1.5 kΩ
Depth :
4.7 mm
Lead Pitch :
3.81 mm
Max Power Dissipation :
300 mW
Termination :
Radial
Datasheets
Y57871K50000B0L
1.5 kΩ, Metal Foil,