Y4793100R000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y4793100R000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.098W 7.62mmx2.50mm
Length :
7.62mm
Series :
RCK
Depth :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
8.5344mm
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.4892mm
Max Power Dissipation :
300mW
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Military Standard :
Not
Composition :
Metal Foil
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistance :
100Ohms
Lead Pitch :
3.81mm
Datasheets
Y4793100R000T9L
100Ohms, 0.6W, Metal Foil,