Y4078100K000V9L
Mfr.Part #
Y4078100K000V9L
Package / Case
Radial
Description
RES 100K OHM 0.3W 0.005% RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
No
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Resistance :
100kOhm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
VHP101
Max Power Dissipation :
300mW
Composition :
Metal Foil
Working Voltage :
300V
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Height :
11.43mm
Additional Feature :
ULTRA HIGH PRECISION, NON INDUCTIVE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.005%
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Rated Power Dissipation (P) :
0.3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Datasheets
Y4078100K000V9L
VPG Foil Y4078100K000V9L
FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.3W, Metal Foil,