Y407620R0000C9W
Mfr.Part #
Y407620R0000C9W
Description
FRFC2512 20R000 TCR0.2 0.25% S W
Size / Dimension :
0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
20Ohms
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
Y407620R0000C9W
FRFC Series, Metal Foil, 20Ohms, 0.75W 3/4W, ±0.25%, -55°C~150°C