Y407620K0000T9W
Mfr.Part #
Y407620K0000T9W
Description
FRFC2512 20K000 TCR0.2 0.01% S W
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
20kOhms
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Datasheets
Y407620K0000T9W
FRFC Series, Metal Foil, 20kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.01%, -55°C~150°C