Y406521R5000F0W
Mfr.Part #
Y406521R5000F0W
Description
RES SMD 21.5 OHM 1% 0.8W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
5.0292 mm
Temperature Coefficient :
2.5 ppm/°C
Max Power Dissipation :
800 mW
Metal Foil
RoHS :
Compliant
Width :
2.4638 mm
Height :
635 µm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Features :
Moisture Resistant
Resistance :
21.5 Ω
Max Operating Temperature :
225 °C
Tolerance :
1 %
Datasheets
Y406521R5000F0W
Metal Foil, 21.5 Ω, 1 %,