Y4034150R000A0W
Mfr.Part #
Y4034150R000A0W
Description
RES SMD 150 OHM 0.05% 1/10W 1505
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Resistance :
150 Ω
Max Power Dissipation :
100 mW
Tolerance :
0.05 %
Number of Terminations :
2
Height :
635 µm
Length :
3.81 mm
Max Operating Temperature :
150 °C
Min Operating Temperature :
-55 °C
RoHS :
Compliant
Width :
1.27 mm
Features :
Moisture Resistant
Datasheets
Y4034150R000A0W
Metal Foil, 150 Ω, 0.05 %,