Y401531R6000F9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y401531R6000F9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 31.6 OHM 1% 0.3W 1206
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Series :
FRST
Max Operating Temperature :
200°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Power Dissipation :
300mW
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Foil
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.3W
Height :
635μm
Resistance :
31.6Ohms
Temperature Coefficient :
±2.5ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.5748mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Datasheets
Y401531R6000F9W
VPG Foil Y401531R6000F9W
FRST Series, Metal Foil, 31.6Ohms, 0.3W, ±1%, -55°C~200°C