Y4013530R000B9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y4013530R000B9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 530 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
200°C
Composition :
Metal Foil
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Width :
812.8μm
Resistance :
530Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Number of Terminations :
2
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±2.5ppm/°C
Height :
635μm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Series :
FRST
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tray
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
Y4013530R000B9W
VPG Foil Y4013530R000B9W
FRST Series, Metal Foil, 530Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~200°C