Y21230R90900A0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y21230R90900A0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
TO-220-4, SMD
Datasheet
Download
Description
RES 0.909 OHM 0.05% 8W TO220-4
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
TO-220-4
Feature :
Non-Inductive
Number of Terminations :
4
Height Seated (Max) :
0.158 4.01mm
Power (Watts) :
8W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.400Lx0.360W 10.15mmx9.15mm
Composition :
Metal Foil
Resistance :
909mOhms
Operating Temperature :
-55°C~150°C