Y174661K9000T9L
Mfr.Part #
Y174661K9000T9L
Package / Case
3017 J-Lead
Description
SMR3DZ 61K900 TCR0.2 0.01% S B
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Resistance :
61.9kOhms
Series :
SMR1DZ
Tolerance :
±0.01%
Package / Case :
3017 J-Lead
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y174661K9000T9L
SMR1DZ Series, Metal Foil, 61.9kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~175°C