Y174656R0000T0L
Mfr.Part #
Y174656R0000T0L
Package / Case
3017 J-Lead
Description
SMR3DZ 56R000 TCR0.2 0.01% B B
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
56Ohms
Series :
SMR1DZ
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
3017 J-Lead
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Datasheets
Y174656R0000T0L
SMR1DZ Series, Metal Foil, 56Ohms, 0.6W, ±0.01%, -55°C~175°C