Y174630R0000Q0L
Mfr.Part #
Y174630R0000Q0L
Package / Case
3017 J-Lead
Description
RES SMD 30 OHM 0.02% 0.6W J LEAD
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Series :
SMR3DZ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
SMD
Width :
4.318mm
Packaging :
Bulk
Height :
3.0988mm
Power (Watts) :
0.6W
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.02%
Length :
7.2898mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Max Power Dissipation :
600mW
Package / Case :
3017 J-Lead
Resistance :
30Ohms
Datasheets
Y174630R0000Q0L
SMR3DZ Series, Metal Foil, 30Ohms, 0.6W, ±0.02%, -55°C~175°C