Y17462K32000Q0R
Mfr.Part #
Y17462K32000Q0R
Package / Case
3017 J-Lead
Description
RES SMD 2.32K OHM 0.6W 3017
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Series :
SMR3DZ
Tolerance :
±0.02%
Package / Case :
3017 J-Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Max Power Dissipation :
600mW
Height :
3.0988mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Resistance :
2.32kOhm
Datasheets
Y17462K32000Q0R
FIXED RESISTOR SMR3DZ Series, Metal Foil, 2.32kOhm, 0.6W, ±0.02%, -55°C~175°C