Y174611K8781B9L
Mfr.Part #
Y174611K8781B9L
Package / Case
3017 J-Lead
Description
RES SMD 11.8781K OHM 0.6W J LEAD
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Height :
3.0988mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
3017 J-Lead
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Series :
SMR3DZ
Max Power Dissipation :
600mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
4.318mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.2898mm
Resistance :
11.8781kOhms
Supplier Device Package :
SMD
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y174611K8781B9L
SMR3DZ Series, Metal Foil, 11.8781kOhms, 0.6W, ±0.1%, -55°C~175°C