Y174610R0000D5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y174610R0000D5R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
3017 J-Lead
Datasheet
Download
Description
V/N 303140 10R000 0.5% B T 15575
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Strip
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Package / Case :
3017 J-Lead
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
10Ohms
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Series :
SMR1DZ
Feature :
Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Foil
Datasheets
Y174610R0000D5R
SMR1DZ Series, Metal Foil, 10Ohms, 0.6W, ±0.5%, -55°C~175°C