Y17459K53000Q0R
Mfr.Part #
Y17459K53000Q0R
Description
SMR1DZ 9K53000 TCR0.2 0.02% B T
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Feature :
Non-Inductive
Tolerance :
±0.02%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
9.53kOhms
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Package / Case :
2512 J-Lead
Supplier Device Package :
SMD, Stand Off
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Datasheets
Y17459K53000Q0R
SMR1DZ Series, Metal Foil, 9.53kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~175°C