Y174541R2000B2L
Mfr.Part #
Y174541R2000B2L
Description
V/N 303139U 41R200 0.1% B B 1557
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Supplier Device Package :
SMD, Stand Off
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
41.2Ohms
Datasheets
Y174541R2000B2L
SMR1DZ Series, Metal Foil, 41.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~175°C