Y17453K50000B9L
Mfr.Part #
Y17453K50000B9L
Description
RES SMD 3.5KOHM 0.1% 1/4W J LEAD
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
3.5kOhms
Supplier Device Package :
SMD
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
5.9944mm
Width :
3.2004mm
Metal Foil
Height :
2.794mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Datasheets
Y17453K50000B9L
VPG Foil Y17453K50000B9L
SMR1DZ Series, Metal Foil, 3.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~175°C