Y17452K54000T0R
Mfr.Part #
Y17452K54000T0R
Description
RES SMD 2.54K OHM 1/4W 2512
Height :
2.794mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±0.01%
Package / Case :
2512 J-Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
5.9944mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
2.54kOhms
Supplier Device Package :
SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Datasheets
Y17452K54000T0R
VPG Foil Y17452K54000T0R
SMR1DZ Series, Metal Foil, 2.54kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~175°C