Y17452K30000Q2R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y17452K30000Q2R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2512 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 2.3K OHM 1/4W J LEAD
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.02%
Package / Case :
2512 J-Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Metal Foil
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
SMD
Length :
5.9944mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.2004mm
Number of Terminations :
2
Height :
2.794mm
Series :
SMR1DZ
Resistance :
2.3kOhms
Datasheets
Y17452K30000Q2R
VPG Foil Y17452K30000Q2R
SMR1DZ Series, Metal Foil, 2.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~175°C