Y17451K10000Q9L
Mfr.Part #
Y17451K10000Q9L
Description
RES SMD 1.1K OHM 1/4W 2512
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
1.1kOhm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Height :
2.794mm
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
Y17451K10000Q9L
VPG Foil Y17451K10000Q9L
FIXED RESISTOR SMR1DZ Series, Metal Foil, 1.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~175°C