Y1745115R000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1745115R000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2512 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 115OHM 0.01% 1/4W J LEAD
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
2512 J-Lead
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Working Voltage :
73V
Packaging :
Bulk
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
ECCN Code :
EAR99
Series :
SMR1DZ
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
ULTRA HIGH PRECISION, NON INDUCTIVE
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Height :
2.794mm
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
115Ohm
Datasheets
Y1745115R000T9L
VPG Foil Y1745115R000T9L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMR1DZ Series, Metal Foil, 115Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~175°C