Y173340K0000S0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y173340K0000S0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 40K OHM 0.001% 2.5W AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
Supplier Device Package :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Non-Inductive
Composition :
Metal Foil
Tolerance :
±0.001%
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
4
Package / Case :
Resistance :
40kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
2.5W
Series :
H
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Datasheets
Y173340K0000S0L
40kOhms, 2.5W, Metal Foil,