Y1629620R000T0W
Mfr.Part #
Y1629620R000T0W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 620 OHM 0.01% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.01mmx1.24mm
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
2.0066mm
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
620Ohms
Supplier Device Package :
Width :
1.2446mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height :
635μm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Series :
VFCP
Number of Terminations :
2
Datasheets
Y1629620R000T0W
VPG Foil Y1629620R000T0W
VFCP Series, Metal Foil, 620Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C