Y162945R3000B9R
Mfr.Part #
Y162945R3000B9R
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
VFCP
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.01mmx1.24mm
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.2446mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
45.3Ohms
Height :
635μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2.0066mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
Y162945R3000B9R
VPG Foil Y162945R3000B9R
VFCP Series, Metal Foil, 45.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C