Y162885K0000B9W
Mfr.Part #
Y162885K0000B9W
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 85K OHM 0.1% 3/4W 2512
Series :
VSMP
Max Power Dissipation :
750mW
Width :
3.2258mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tray
Height :
635μm
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
6.3246mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Resistance :
85kOhms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Datasheets
Y162885K0000B9W
VPG Foil Y162885K0000B9W
VSMP Series, Metal Foil, 85kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~150°C