Y162880K0000B9W
Mfr.Part #
Y162880K0000B9W
Description
RES SMD 80K OHM 0.1% 3/4W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
6.3246mm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
3.2258mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
80kOhms
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
750mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Height :
635μm
Datasheets
Y162880K0000B9W
VPG Foil Y162880K0000B9W
VSMP Series, Metal Foil, 80kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~150°C