Y162874K8800Q9R
Mfr.Part #
Y162874K8800Q9R
Description
RES SMD 74.88K OHM 3/4W 2512
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.2258mm
Tolerance :
±0.02%
Max Power Dissipation :
750mW
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Length :
6.3246mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
74.88kOhms
Datasheets
Y162874K8800Q9R
VPG Foil Y162874K8800Q9R
VSMP Series, Metal Foil, 74.88kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.02%, -55°C~150°C