Y162869K8000Q0W
Mfr.Part #
Y162869K8000Q0W
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 69.8KOHM 0.02% 3/4W 2512
Max Power Dissipation :
750mW
Height :
635μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.02%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
69.8kOhms
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Length :
6.3246mm
Packaging :
Tray
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Width :
3.2258mm
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
VSMP
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y162869K8000Q0W
VPG Foil Y162869K8000Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 69.8kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.02%, -55°C~150°C