Y162850R0000F0W
Mfr.Part #
Y162850R0000F0W
Description
RES SMD 50 OHM 1% 3/4W 2512
Packaging :
Tray
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Foil
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Width :
3.2258mm
Case Code (Metric) :
Length :
6.3246mm
Resistance :
50Ohms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Max Power Dissipation :
750mW
Tolerance :
±1%
Published :
Datasheets
Y162850R0000F0W
VPG Foil Y162850R0000F0W
VSMP Series, Metal Foil, 50Ohms, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~150°C