Y162850K0000T16W
Mfr.Part #
Y162850K0000T16W
Description
V/N 303138 50K000 0.01% B W 1555
Resistance :
50kOhms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Feature :
Non-Inductive
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Datasheets
Y162850K0000T16W
VSMP Series, Metal Foil, 50kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.01%, -55°C~150°C