Y162850K0000Q15R
Mfr.Part #
Y162850K0000Q15R
Description
RES SMD 50K OHM 0.02% 3/4W 2512
2512 (6432 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Series :
VSMP
Length :
6.3246mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
750mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.02%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Height :
635μm
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Resistance :
50kOhms
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.2258mm
Datasheets
Y162850K0000Q15R
VPG Foil Y162850K0000Q15R
VSMP Series, Metal Foil, 50kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.02%, -55°C~150°C