Y162844K2000Q0R
Mfr.Part #
Y162844K2000Q0R
Description
RES SMD 44.2KOHM 0.02% 3/4W 2512
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±0.02%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Width :
3.2258mm
Length :
6.3246mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Metal Foil
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
44.2kOhms
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Max Power Dissipation :
750mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y162844K2000Q0R
VPG Foil Y162844K2000Q0R
VSMP Series, Metal Foil, 44.2kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.02%, -55°C~150°C