Y162843K0000Q15W
Mfr.Part #
Y162843K0000Q15W
Description
RES SMD 43K OHM 0.02% 3/4W 2512
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
3.2258mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Power Dissipation :
750mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
635μm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Length :
6.3246mm
Tolerance :
±0.02%
Resistance :
43kOhms
Datasheets
Y162843K0000Q15W
VPG Foil Y162843K0000Q15W
VSMP Series, Metal Foil, 43kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.02%, -55°C~150°C