Y162842K2000B0R
Mfr.Part #
Y162842K2000B0R
Description
VSMP2512 42K200 TCR0.2 0.1% B T
Feature :
Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VSMP
Supplier Device Package :
Resistance :
42.2kOhms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Packaging :
Strip
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y162842K2000B0R
VSMP Series, Metal Foil, 42.2kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~150°C