Y1628350R000Q0W
Mfr.Part #
Y1628350R000Q0W
Description
RES SMD 350 OHM 0.02% 3/4W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Series :
VSMP
Width :
3.2258mm
Max Power Dissipation :
750mW
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Packaging :
Tray
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.3246mm
Resistance :
350Ohms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y1628350R000Q0W
VPG Foil Y1628350R000Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 350Ohms, 0.75W 3/4W, ±0.02%, -55°C~150°C