Y16281K10000T9W
Mfr.Part #
Y16281K10000T9W
Description
VSMP2512 1K1000 TCR0.2 0.01% S W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
1.1kOhms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±0.01%
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Datasheets
Y16281K10000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 1.1kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.01%, -55°C~150°C