Y1628125K000B0W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1628125K000B0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 125K OHM 0.1% 3/4W 2512
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
3.2258mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
635μm
Resistance :
125kOhms
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Series :
VSMP
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
6.3246mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tray
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
750mW
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y1628125K000B0W
VPG Foil Y1628125K000B0W
VSMP Series, Metal Foil, 125kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~150°C