Y162810K0000F0W
Mfr.Part #
Y162810K0000F0W
Description
RES SMD 10K OHM 1% 3/4W 2512
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
6.3246mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
635μm
Resistance :
10kOhms
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Operating Temperature :
150°C
2512 (6432 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.2258mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Power Dissipation :
750mW
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
Y162810K0000F0W
VPG Foil Y162810K0000F0W
VSMP Series, Metal Foil, 10kOhms, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~150°C