Y1628100K000A9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1628100K000A9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100K OHM 0.05% 3/4W 2512
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height :
635μm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
3.2258mm
Series :
VSMP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
100kOhms
Size / Dimension :
0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
Composition :
Metal Foil
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.05%
Length :
6.3246mm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tray
Max Power Dissipation :
750mW
Datasheets
Y1628100K000A9W
VPG Foil Y1628100K000A9W
VSMP Series, Metal Foil, 100kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.05%, -55°C~150°C